טיפול זוגי והתמודדות עם קשיים בזוגיות

זוגיות מאושרת – על טיפול זוגי להתמודדות עם האתגרים השונים בזוגיות

זה התחיל בשני הורים

עליזים וצעירים

שהולידו בשבילי את המשפחה שלי….”

שלמה ניצן

בצעירותנו ובבגרותנו, כולנו חולמים על זוגיות מאושרת. אפילו מושלמת. המציאות, לעתים קצת שונה והפער בין החלום והפנטזיה לבין המציאות, מצריך לעתים התערבות של איש מקצוע שיסייע לבני הזוג בתקשורת ביניהם על מנת שיוכלו ללבן את הסוגיות המקשות עליהם.

זוגיות מאושרת קיימת. זה לא רק מיתוס. ברוב המקרים, המאושרים לומדים לבחור באופן בוגר ושלם את בני זוגם, לקבל אותם כמו שהם ולהשקיע בקשר, גם בתקופות בהם הוא פחות זוהר…

אז על מה בכל זאת רבים בני זוג? כמעט בכל המקרים המריבות כוללות ארבעה תחומים עיקריים: סקס, כסף, חינוך הילדים (כשיש) וכמובן המשפחה המורחבת. לא בהכרח בסדר הזה. הקשיים, בדיוק כמו החוזקות, משתנים מזוג לזוג.

אתם רוצים להנות מזוגיות טובה ומאושרת? רוצים להרגיש אהבה הדדית, אינטימיות ותחושה של בטחון? אשמח לסייע לכם להגיע אל המטרות המשותפות שלכם, ולהרגיש אהבה, שמחה וסיפוק בקשר הזוגי שלכם.

קיימת אפשרות, גם אם היא פחות מומלצת להתחיל את הטיפול עם אחד מבני הזוג בלבד, כאשר קיימת התנגדות מצד בן/בת הזוג להגיע לטיפול.

טיפול זוגי עוסק במגוון תחומים, ביניהם:

  • זוגיות צעירה– השלבים הראשונים של הקשר, הבונים את הקשר ארוך הטווח, הקושי בפערי הציפיות, מחויבות וקצב התקדמות הקשר, תקשורת והעדפות בתחומים שונים
  • תקשורת זוגית– מאפיין משמעותי אשר משפיע על כל תחומי הזוגיות. כאשר התקשורת בין בני הזוג כנה ופתוחה, ובני הזוג מסוגלים להגיד זה לזו הכל מבלי לפגוע אחד בשני, ניתן לפתור את רוב המחלוקות
  • המשפחה המורחבת– תסמונת החמות לא נולדה יש מאין… החיבור מול הנפרדות של בני הזוג מהמשפחה המורחבת, הקשר של בן/ בת הזוג למשפחה ופערים תרבותיים, מביאים לעתים למחלוקות קשות ומורכבות המעלות שאלות של נאמנות בין בני הזוג.
  • בגידות– בגידה היא אחת הסוגיות המורכבות ביותר בקשר בין בני זוג. לאחר שבן הזוג הנבגד/ בת הזוג הנבגדת מגלים את הבגידה קשה מאד להמשיך הלאה ויש צורך בבנייה מחודשת של הקשר הזוגי. אולם, בחלק מהפעמים, התמודדות נכונה עם הסוגיה מביאה את הקשר למקום אחר, טוב יותר וחזק יותר מאשר הקשר שהיה לפניה.
  • זוגיות “אחרת”– אם לפני 20-30 שנה למעלה מ90% מהזוגות היו זוגות “נורמטיביים” – גבר ואשה בנישואין ראשונים, הרי שהיום קיימים סוגים שונים ומגוונים של זוגות- זוגות “פרק ב’”, זוגות חד מיניים ועוד. זוגיות יייחודית זו מצריכה בחלק מהמקרים היכרות עם הסוגיות המאפיינות אותה.
  • פרידה– כמעט כל פרידה מבן זוג משמעותי מתאפיינת בקשיים. הקשיים משמעותיים בהרבה כאשר מדובר במשפחה עם ילדים, אשר יש להכין אותם לתהליך ולבצע אותו בצורה נכונה ומאוזנת.
  • הקושי שלכם….. ממש לא משנה האם “מצאתם את עצמכם” באחד התחומים שהוזכרו או לא. אני נמצא כאן כדי לסייע לכם להתמודד ולהגיע לזוגיות טובה יותר ולהנות!