היפנוזה רפואית

היפנוזה היא תהליך של התמקדות עצמית, של ריכוז פנימי, בנושא או בתחושה מסוימת, תוך חיבור למאגרים של יכולות אישיות לא מודעות- גופניות ופסיכולוגיות. 

המטפל מסייע למטופל להיכנס למצב היפנוטי באמצעות הנחיות ויצירת סביבה מתאימה לתהליך הייחודי. 

בניגוד למה שמקובל לחשוב ולסרטים רבים שראינו, היפנוזה אינה מצב של שינה או של חוסר הכרה אלא להפך, מצב של ריכוז ומיקוד רב יותר.

אם נדמה את ההיפנוזה לתהליכים אחרים שאנו מכירים, היא דומה למשל לתחושה בה מרוכזים בסרט ולא שומעים שקוראים בשם שלנו, כשנכנסים למטבח ושוכחים למה נכנסנו, או כשכל כך מרוכזים בעבודה, או בספר ששוכחים את הסביבה…

גם רגעים של למידה, כמו כשלמדת לרכב על אופניים, לשחות, או לנגן…

מאפשרים לפעמים כניסה ספונטנית למצבים היפנוטיים. 

כיצד ניתן להשתמש בהיפנוזה?

להיפנוזה רפואית שימושים רבים בפסיכותרפיה וברפואה, ביניהם: התמודדות עם חרדות ומתח נפשי, התמודדות עם פחדים, טיפול בכאב, שינוי הרגלים (ירידה במשקל, הפסקת עישון ועוד), בעיות פוריות,  מחלות עור ועוד.

ההיפנוזה היא כלי טיפול יעיל ומעמיק, אשר מעודד שינויים בהרגשה, במחשבות ובהתנהגות- באמצעות שימוש בריכוז, דמיון, יצירתיות ומודעות לגוף.

הריכוז הרב מאפשר למטופל לגשת למאגרי הלא מודע, לטובת שינוי טיפולי רצוי.

מהו ההבדל בין היפנוזה רפואית להיפנוזה עצמית?

אין כל הבדל, שכן ניתן לומר שכל היפנוזה היא בעצם היפנוזה עצמית. מי ששולט בתהליך הוא אך ורק המטופל ואילו המטפל מסייע לו למקד את תחושותיו ומחשבותיו. הדרך הטובה ביותר להבין מהי היפנוזה, היא לחוות את התופעות ההיפנוטיות השונות, ולהבין בעצמך, דרך התהליך הטיפולי, מהי החוויה האישית שלך במצב ההיפנוטי- האם הגוף שלך מרגיש יותר שקוע בתוך הכורסא או יותר מרחף? אולי משהו אחר? משהו משתנה בתחושה של הידיים? קלות יותר? כבדות יותר? … איזה יכולות אישיות מהלא מודע שלך יכולות לסייע? 

החוויה הפנימית בהיפנוזה היא חוויה של שליטה ושחרור, תוך כדי חיבור ליכולות של שינוי זיכרון, תחושה או הרגשה.

רישיון להיפנוזה

החלטתם לנסות טיפול בהיפנוזה? חשוב לדעת כי רק רופאים ופסיכולוגים מומחים יכולים לטפל בהיפנוזה. לצורך כך יש צורך ברישיון להיפנוט מטעם משרד הבריאות. חשוב מאד לבדוק האם המטפל שלכם הוא בעל רישיון כזה.

באופן אישי

אני עוסק בהיפנוזה שנים רבות- מטפל ומלמד פסיכולוגים ורופאים המטפלים בהיפנוזה. מעולם לא פגשתי כלי אפקטיבי ועוצמתי כל כך לטיפול, אשר מסייע לאנשים רבים להתמודד עם קשיים רגשיים וגופניים.

במהלך השנים טיפלתי במאות מטופלים וסייעתי להם להתמודד עם קשיים גופניים (כאבים, בעיות עור, עיכול, פוריות, מחלות ועוד) ובהתמודדות עם קשיים רגשיים (חרדה, טראומה, שינוי הרגלים ועוד). חלקם היו מבוגרים בגילאים שונים וחלקם ילדים קטנים, שמצטיינים במיוחד בהיפנוזה.

ההיפנוזה מתאימה כמעט לכולם- על מנת לבדוק את ההתאמה

אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר בטלפון 050-8005390

ולקבוע פגישה ראשונה כדי לבדוק מהו הכלי הטיפולי המתאים ביותר עבורכם.

או למלא את הטופס ואחזור אליכם בהקדם: 

ליאור קציר

מאמרים שעשויים לעניין אותך