הילדים הם הדבר היקר לנו ביותר. אתגרים קשים שעוברים עלינו, מתגמדים לעיתים לנוכח קושי או כאב עמם מתמודדים הילדים. לכן, כאשר הילד מתמודד עם קושי רגשי, חברתי או התנהגותי, קשה לנו לעתים לבחון את הקושי בעיניים פקוחות ולסייע לו לעלות על הדרך.

אבל חשוב לזכור שילדים הם גמישים במהותם, סקרנים ועשירים בדמיון, ואינם מתמודדים עם הרגלים וקשיים שנים רבות כמונו. לפעמים באפשרותנו לסייע להם לעשות את השינוי בקלות יחסית, לאחר הבנת הקושי והגורמים לו. הטיפול מותאם לגיל, ליכולות הורבליות, לכוחות, ולאופי של הילד או הילדה. לעתים זהו טיפול במשחק, היפנוזה, ביו-פידבק, שילוב אמנות, טיפול התנהגותי קוגניטיבי או כל כלי אחר מארגז הכלים (והצעצועים) שיכול להביא לשינוי מהותי.

בין אם הילדים שלכם סובלים מחרדה, ממצב גופני, קושי חברתי, טראומה או כל קושי רגשי אחר, חשוב להבין שניתן, בכל מיני דרכים, לסייע לו/ה ולהרגיש טוב יותר. הדרך לשינוי ושיפור עוברת גם דרככם- סוכני השינוי המרכזיים בחיים של הילד/ה.

לאחר הצגה ראשונית של הקושי עמו מתמודד הילד/ה בשיחת טלפון, הפגישה הראשונה נעשית בשיתוף של לפחות אחד ההורים, ולאחר מכן שילוב של הטיפול במידת הצורך בהדרכות הורים/ מפגשים משותפים עם הילד/ או פגישות לייעוץ ועדכון לגבי התקדמות הטיפול.
מאמרים שקשורים בטיפולים לילדים