הגישה הטיפולית

אני מאמין בתפיסה משולבת ואינטגרטיבית לטיפול ויעוץ

כאשר אדם נכנס לתוך חדר הטיפולים, כעולם שלם וייחודי, הוא מצפה-ובצדק, שהמטפל יראה את הדברים   דרך עיניו שלו ויתחבר אליו בהתמודדות עם בעיה/אתגר מסוים. לכן, יש חשיבות מיוחדת לגמישותו של המטפל וליכולתו להיות מוכן- מתוך הגישה האינטגרטיבית- לשלב את אותם כלים אשר יסייעו לו באופן האפקטיבי ביותר.

אנשים מתמודדים בחייהם עם תחושות קשות ומורכבות: כאב, פחד, כעס, חרדה ועצב. אני מאמין כי תפיסות אלו קשורות בדיוק למקומות בהם ניתן לגדול, להתרחב ולחוות הצלחה. במצבים בהם אנו מתמודדים עם אתגרים או מצוקות, קשה לנו לעתים לגשת אל מאגרי הכוח המצויים בכולנו. המפגש הטיפולי, מאפשר בעצם מהותו, לגשת אל אותן יכולות וכוחות בזמן בו אנו זקוקים להם יותר מכל. כאן מתחבר המפגש הטיפולי עם הגדילה וההתפתחות בחיים בכלל.

לעיתים קרובות, מפגש עם איש מקצוע מאפשר לנו להשתנות באופן מסוים אותו ביקשנו.  שיטות וכלים רבים היכולים לסייע בשינויים שכאלה התפתחו והרחיבו את תחומי הטיפול הפסיכולוגי.

בין הכלים המרכזיים כוללים:  היפנוזה, טיפול הקוגניטיבי התנהגותי, טיפול פסיכודינמי ואנליטי, גשטאלט, ביופידבק, נוירופידבק, הגישה האקזיסטנציאלית ועוד. בעבודתי- במסגרת התפיסה של הפסיכולוגיה האינטגרטיבית- אני משלב את הגישות והכלים המתאימים למטופל ולצרכיו.   השפה המשותפת, הצומחת מעולמו של המטופל, מתפתחת בתוך המפגשים ויכולה בדרך כלל לאפשר הישגים ושינויים משמעותיים, תוך התאמה חוזרת ונשנית. לעיתים מספיקים מספר מפגשים בודדים, אך לעיתים קשר ממושך יותר הוא זה המניע את השינוי לכיוון המבוקש.

כל אדם מוצא את עצמו בחייו במצבים לא פשוטים של מצוקה וקושי, דרך העבודה המשותפת,  הבנה וחוויה של תחושות, רגשות, ומחשבות- אדם יכול לזהות ולגלות, לחפש ולמצוא, דרכים אחרות ויצירתיות להתפתח ולגדול. לעיתים תחושות המצוקה גדולות מאוד, ואז תחושת ההקלה- כאשר היא מגיעה- היא משמעותית במיוחד. הכלים השונים, הנובעים מתוך העמקה בהבנת מקומם של יחסי גוף-נפש וכן לגבי מרכזיותם של יחסים בין אישיים בחיינו, יכולים לסייע בהתחברות אל הכוחות והמשאבים אשר יסייעו לאדם בהתמודדותו והמשך ההתפתחות

תפריט נגישות

בתקופה קשה זו עולים באופן טבעי פחדים וחרדות רבות.

אני מזמין אתכם לפנות אליי לקבלת טיפול מקצועי מיידי

מרחוק או בקליניקה ברמת אביב.

שיהיו לנו ימים שקטים וטובים.