פסיכותרפיה


פסיכותרפיה


מתמודדים עם מצבי לחץ או תקופת משבר? אם ניסיתם להתמודד איתם בעזרת כוחותיכם הפנימיים או בעזרת אדם קרוב ואתם עדיין חשים צורך בעזרה, אני מזמין אתכם ליצור קשר עם איש מקצוע, בעל נסיון וארגז כלים טיפולי מגוון,  אשר יסייע לכם להתמודד עם הקושי, יתמוך, ילווה ויסייע לכם להרגיש טוב יותר.

התערבות של איש טיפול בזמן בו אתם זקוקים לו,  יכולה לקצר את תקופת המשבר, ליצור תקווה מחודשת ביכולותיכם ולסייע לכם להתגבר על המצב הקשה.

הטיפול פסיכולוגי יכול לסייע לכם במגוון מצבים של קושי אישי – החל במצבים של דיכאון או חרדה, משבר זוגי, קושי במציאת בן זוג, חרדה חברתית, טראומה או מצבים כפייתיים.

הידע הפסיכולוגי הרב שנצבר בעשרות השנים האחרונות יכול לאפשר לכם כמטופלים  דרכים מתאימות לקושי עמו אתם  מתמודדים ולהעדפותיכם האישיות.

מתמודדים עם קושי מתמשך או משמעותי? אני מזמין אתכם לפנות אליי בעזרת הטופס או ישירות בטלפון:

בפגישה בחדר הטיפול, אוכל להתאים לכם  את השיטה או הכלי האפקטיבי ביותר לשיפור במצבכם או להתמודדות עם האתגר האישי שלכם. השיטות הטיפוליות בהן אני משתמש מסייעות למטופלים :

בגישה הקוגניטיבית: המטופל לומד כיצד לאתר הרגלי חשיבה אוטומטים, לאתגר את המחשבות השליליות על העצמי והעולם, ולאט לשחרר את המחשבות השליליות החוזרות (יעיל למשל בהתמודדות עם דיכאון, חרדה כללית וחרדה חברתית…)

 

בגישה ההתנהגותית: המטופל לומד כיצד לזהות את אותן ההתנהגויות מהן נמנע בגלל תחושות חרדה, למקם ברצף את מידת הקושי שלהן, להיחשף באופן הדרגתי לתחושות ולמצבים השונים, ולהרחיב לאט החופש ההתנהגותי שלו (יעיל למשל בפוביות ספציפיות, OCD, סיוע בהתמודדות עם כאב…)

 

בגישה הזוגית-משפחתית: המטופלים לומדים כיצד להתבונן בבעיות כבעיות של יחסים, לשפר את דפוסי התקשורת המודעים והלא מודעים, לבצע התאמות אל האחר, ולאט להרחיב את תחושות ההגשמה בתוך המסגרת הזוגית/משפחתית

 

בגישה הדינמית-פסיכואנליטית: המטופל לומד כיצד לזהות את ביטויי הלא מודע שלו, לקשר בין תגובותיו בהווה לזיכרונות ילדות, לצמוח מרגשות מורכבים העולים לעתים בטיפול, להבין יותר את מערכות היחסים בחייו ואת תחושות העצמי, ולהרחיב את החוויות המשמעותיות בחיים (יעיל לעיתים במקרים בהם אין מטרה טיפולית ברורה המוגדרת מראש, או לחלופין כאשר המטרות עמוקות ורחבות)

 

בגישה ההיפנוטית:  המטופל לומד כיצד להשתמש בכוחות, זיכרונות, ויכולות הנמצאים בדרך כלל בלא מודע…

באופן אישי אני מאמין כי לכל הגישות המבוססות בעולם הפסיכולוגיה אכן יש משהו חשוב לתרום להבנתנו את נפש האדם ואת תהליכי השינוי. עם זאת, ישנם מטופלים מסוימים אשר יותר מתאימים לשיטות מסוימות, וכן גם בעיות מסוימות אשר יותר קל לטפל בהן דווקא בגישות ספציפיות.  

 

בתפיסה אינטגרטיבית של פסיכותרפיה האומנות המורכבת היא להתאים למטופל את השיטות, הכלים, והגישות המתאימים ביותר למצב הנוכחי ולמקומות אליהם הוא רוצה להגיע .

אולם, אם נתבונן בשיטות השונות ונכניס אותן לחדר הטיפול, נגלה כי בסופו של דבר המפגש הטיפולי הוא מפגש בין אדם לאדם, מערכת יחסים מלאה, גם אם קצת אחרת…. לכן, כשאדם נכנס לחדר הטיפול, ישנן תכונות אנושיות אשר בבסיס אותה מערכת יחסים- החל בחמלה, ביכולת להקשיב ולתמוך, במקביל לעבודה ממוקדת, מבחינה ומארגנת.

לאחר סיום התהליך, כאשר תרגישו שהגעתם  למטרות אותן הצבתם  לעצמכם בתחילת הטיפול,  תוכלו להרגיש , תחושה של שמחה וסיפוק. גם אני שותף לתחושה זו, אשר מניעה אותי,  כמטפל,לאורך כל התהליך.ליאור קציר

מאמרים שעשויים לעניין אותך