במהלך חיינו אנו חווים מצבי לחץ, משבר וקושי. פעמים רבות נוכל להתגבר עליהם בעזרת המשאבים הפנימיים שלנו. במקרים אחרים ניעזר באיש מקצוע, אשר יסייע לנו להתמודד עם הקושי, יתמוך, ילווה ויסייע לנו להרגיש טוב יותר.
התערבות של איש טיפול בזמן בו אנו זקוקים לו, יכולה לקצר את תקופת המשבר, ליצור תקווה מחודשת ביכולות שלנו ולסייע לנו להתגבר על המצב הקשה.
פנייתם של מבוגרים לטיפול פסיכולוגי נותנת מענה במגוון מצבים של קושי אישי – החל במצבים של דיכאון או חרדה, משבר זוגי, קושי במציאת בן זוג, חרדה חברתית, טראומה או מצבים כפייתיים.

הידע הפסיכולוגי הרב שנצבר בעשרות השנים האחרונות מציע למטופלים שונים דרכים מתאימות לקושי עמם הם מתמודדים ולהעדפותיהם האישיות.
כאשר אני פוגש אדם בחדר הטיפול, אני מתאים לו את השיטה או הכלי האפקטיבי ביותר לשיפור במצבו או להתמודדות עם האתגר האישי שלו:
בגישה הקוגניטיבית: המטופל לומד כיצד לאתר הרגלי חשיבה אוטומטים, לאתגר את המחשבות השליליות על העצמי והעולם, ולאט לשחרר את המחשבות השליליות החוזרות (יעיל למשל בהתמודדות עם דיכאון, חרדה כללית וחרדה חברתית…)
בגישה ההתנהגותית: המטופל לומד כיצד לזהות את אותן ההתנהגויות מהן נמנע בגלל תחושות חרדה, למקם ברצף את מידת הקושי שלהן, להיחשף באופן הדרגתי לתחושות ולמצבים השונים, ולהרחיב לאט החופש ההתנהגותי שלו (יעיל למשל בפוביות ספציפיות, OCD, סיוע בהתמודדות עם כאב…)
בגישה הזוגית-משפחתית: המטופלים לומדים כיצד להתבונן בבעיות כבעיות של יחסים, לשפר את דפוסי התקשורת המודעים והלא מודעים, לבצע התאמות אל האחר, ולאט להרחיב את תחושות ההגשמה בתוך המסגרת הזוגית/משפחתית
בגישה הדינמית-פסיכואנליטית: המטופל לומד כיצד לזהות את ביטויי הלא מודע שלו, לקשר בין תגובותיו בהווה לזיכרונות ילדות, לצמוח מרגשות מורכבים העולים לעתים בטיפול, להבין יותר את מערכות היחסים בחייו ואת תחושות העצמי, ולהרחיב את החוויות המשמעותיות בחיים (יעיל לעיתים במקרים בהם אין מטרה טיפולית ברורה המוגדרת מראש, או לחלופין כאשר המטרות עמוקות ורחבות)
בגישה ההיפנוטית:  המטופל לומד כיצד להשתמש בכוחות, זיכרונות, ויכולות הנמצאים בדרך כלל בלא מודע…
באופן אישי אני מאמין כי לכל הגישות המבוססות בעולם הפסיכולוגיה אכן יש משהו חשוב לתרום להבנתנו את נפש האדם ואת תהליכי השינוי. עם זאת, ישנם מטופלים מסוימים אשר יותר מתאימים לשיטות מסוימות, וכן גם בעיות מסוימות אשר יותר קל לטפל בהן דווקא בגישות ספציפיות.  
בתפיסה אינטגרטיבית של פסיכותרפיה האומנות המורכבת היא להתאים למטופל את השיטות, הכלים, והגישות המתאימים ביותר למצב הנוכחי ולמקומות אליהם הוא רוצה להגיע .
אולם, אם נתבונן בשיטות השונות ונכניס אותן לחדר הטיפול, נגלה כי בסופו של דבר המפגש הטיפולי הוא מפגש בין אדם לאדם, מערכת יחסים מלאה, גם אם קצת אחרת…. לכן, כשאדם נכנס לחדר הטיפול, ישנן תכונות אנושיות אשר בבסיס אותה מערכת יחסים- החל בחמלה, ביכולת להקשיב ולתמוך, במקביל לעבודה ממוקדת, מבחינה ומארגנת.
לאחר סיום התהליך, כאשר מגיע המטופל למטרות אותן הציב לעצמו בתחילת הטיפול,  מרגישים המטופל, וגם אני כמטפל, תחושה של שמחה וסיפוק. התחושה הזו מניעה אותי, כמטפל,לאורך כל התהליך.

לקריאה נוספת:

טיפול בהיפנוזה
מדיטציה רפואית
טיפול בביופידבק
פסיכותרפיה

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר בטלפון  052-8810645 או באמצעות הטופס ואחזור אליכם בהקדם האפשרי