היפנוזה

היפנוזה היא מצב מיוחד של מודעות, בו האדם יכול להשיג תופעות גופניות עבור מטרה מסוימת. בטיפול בהיפנוזה רפואית, המטפל-מהפנט מסייע למטופל, בקצב ובדרך שלו, להיכנס למצב נעים בו מתאפשרת גישה לכוחות, זכרונות ויכולות אשר בדרך כלל נמצאים באיזורים הלא מודעים של החוויה האנושית. 

למשל, בטראנס היפנוטי האדם יכול לחוות ריכוז מיוחד, שינוי בחוויית הזמן, חיזוק הזיכרון, שינויים בחוויית הגוף, הרפיה עמוקה, הרדמה מקומית ורצונית, דמיון חי, ועוד… כל אחת מתופעות הטראנס ההיפנוטי יכולה לשמש את המטופל בהתמודדות עם בעיה או אתגר בחייו.

חוויות היפנוטיות מוכרות לכולנו מחיי היום היום. רוב האנשים מצליחים לחוות   לפחות רמה בינונית של טראנס היפנוטי עם איש מקצוע מנוסה בטיפול בהיפנוזה- – לטובת מטרה מסוימת שהם מבקשים. בקליניקה אנו רואים- כבר שלוש מאות שנה (הצורה העתיקה ביותר של פסיכותרפיה!) אלפים רבים של אנשים הנעזרים בהיפנוזה הרפואית בקשיים גופניים ונפשיים, וכן מאות מחקרים בעשרות השנים האחרונות המוכיחים את יעילותה במגוון רחב מאוד של מצבים (בפסיכותרפיה, בטיפול בכאב, בשינוי הרגלים, בפוריות והכנה ללידה, ברפואה פנימית, דרמטולוגיה, אלרגולוגיה, אורולוגיה, אונקולוגיה, גסטרואנטרולוגיה…) .

מי מטפל בהיפנוזה?
אצלנו בישראל, חוקק בשנת 1983 "חוק ההיפנוזה" (נוסח החוק), לפיו רק פסיכולוגים ורופאים רשאים לקבל רישיון לטיפול בהיפנוזה ממשרד הבריאות- מכיוון שבארץ הטיפול בהיפנוזה יכול להיעשות אם כן רק במסגרת של טיפול פסיכולוגי או רפואי, חשוב לוודא כי המטפל בהיפנוזה הוא אכן פסיכולוג או רופא.
בידיים הנכונות המטופל בטיפול בהיפנוזה למעשה מלא בתחושות של שליטה וביטחון, והן אלה שמאפשרות לו- בדרך שלו- להמשיך את התהליך לכיוונים הרצויים.

השימוש של המטופל ביכולות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות לא מודעות, וכן המשאבים הזכרונות והכוחות השונים של המטופל עצמו, עוזרים לו לפגוש את נקודות הקושי ולחוות חלק מהשינויים הגופניים או הנפשיים שהוא מבקש.

במה היפנוזה רפואית יכולה להועיל? 
להיפנוזה רפואית שימושים רבים בפסיכותרפיה וברפואה, ביניהם: התמודדות עם חרדות ומתח נפשי, התמודדות עם פחדים, טיפול בכאב ממקור גופני,
שינוי הרגלים (ירידה במשקל, הפסקת עישון ועוד), בעיות פוריות,  מחלות עור  ועוד. לפירוט השימושים השונים לשימוש בהיפנוזה


אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר בטלפון  052-8810645 או באמצעות הטופס ואחזור אליכם בהקדם האפשרי

קראו עוד:
היפנוזה –  מיתוס מול מציאות
היפנוזה רפואית – במה היא יכולה לסייע?
היפנוזה לילדים
הפסקת עישון בהיפנוזה – איך זה עובד?